רשימת קניות לשבת חתן

רשימת קניות לשבת חתן

לא מעט משפחות, מציינות לפני או אחרי החתונה שבת חתן. אירוע זה נחגג בבית הכנסת, שבת לפני או שבת אחרי החתונה, תלוי בעדה, ובמהלכה החתן עולה לתורה, קורא את פרשת השבוע, ולאחר מכן עורכים אירוע מיוחד עם אורחים רבים, בני משפחה, חברים ומכרים נוספים. 

על מנת לערוך אירוע מושקע ויפה, הרי שעלינו לדאוג שתהיה לנו רשימת קניות לשבת חתן, כך שהכל יהיה מוכן מבעוד מועד. לכן רצוי, כחלק מתהליך ההתארגנות לחתונה, להכין את גם את כל מה שנדרש לצורך שבת חתן.

זאת על מנת שיהיה לנו מקום, האורחים ידעו שעליהם לפנות את השישי-שבת בשביל זה, ואנחנו כמובן נוכל לספק להם את כל מה שהם צריכים בשביל שיוכלו להגיע לאירוע שלנו. 

לפני שאנחנו נסביר מה בדיוק צריך להזמין עבור שבת חתן, צריך לומר, יש דברים מסוימים שעלינו לקבוע מראש, פרטים שעלינו לסגור הרבה לפני שהאירוע אמור להיערך. הנה חלק של רשימת הקניות לשבת חתן:

  •  אנחנו צריכים להזמין בית כנסת בו נוכל לערוך את התפילה
  • יש לוודא שהמקום מספיק גדול בשביל להכיל את כל המוזמנים
  • יש להזמין שירותי קייטרינג לשבת חתן שיוכלו לספק לנו ארוחה מתאימה, כך שנקבל אותה ביום שישי, ונוכל להציע אותה בשבת. מן הסתם, החברה לא תספק לנו מלצרים וכדומה, אך כן תספק לנו אמצעים לשמור על הטריות של האוכל. 
  • יש להדגיש, במקרים רבים משפחות בוחרות לערוך את האירוע בבתי מלון או במקומות אחרים בהם אפשר גם להלין את האורחים וגם לספק מקום לתפילה. 
  • רצוי לבדוק, האם המקום מספיק גדול לשם כך, והאם יש מספיק חדרים לצורך לינה. מומלץ מאוד שיהיה זה בית מלון איכותי ובמקום מרכזי
  • לבדוק האם יש תחבורה ציבורית נוחה וחנייה צמודה עבור מי שמגיע לשבת חתן עם רכב פרטי. 

מה עוד אנחנו צריכים לבדוק כשעורכים רשימת קניות לשבת חתן?

כמובן, שכל האירוע יתבסס על תאריך החתונה, בהתאם לכך נוכל לקבוע גם את תאריך האירוע ועל בסיסו גם נזמין את כל הדברים שאנחנו צריכים עבורו. 

במידה ואנחנו מבצעים את האירוע מחוץ לאזור שלנו, בבית מלון או מקום דומה, ברשימת הקניות לשבת חתן שלנו, יש לבדוק מה התנאים של המקום, האם יש צפייה שנלבש בגדים מסוימים, נתנהל בצורה מסוימת ועוד. אם אנחנו עורכים את האירוע בבית, אזי שעלינו להכין את המקום היטב לאירוח עבור כמות גדולה של אורחים. 

בכל מקרה, עלינו לספק לאורחים הוראות ברורות, כיצד עליהם להגיע לאירוע, כיצד עליהם להתלבש, איפה המקום נמצא וכן להציג בפניהם תוכנית מלאה, מתי התפילה מתחילה, מתי הארוחה מתחילה. 

כך מי שירצה לבוא ולהתפלל ידע מתי לעשות את זה, ומי שירצה להגיע רק לארוחה, יוכל לעשות זאת גם. מאחר וחלק מהאורחים, ייתכן ויגיעו ברכב פרטי בשבת, יש לברר האם זה אפשרי לחנות ליד בית הכנסת או במרחק מסוים. 

עוד נקודה שחשוב להקפיד עליה, מן הסתם כל המתפללים ובפרט החתן צריכים להיערך לקראת התפילה, בין אם זה בלבוש הולם, כיפות, טליתות, ספרי תפילה וכל שאר הדברים שנדרשים בשביל להתפלל בבית הכנסת. 

מה אנחנו יכולים להציע לאורחים שלנו?

כאמור, בשבת חתן אנחנו נציע לאורחים שלנו קייטרינג וכיבוד איכותי, עם זאת הוא חייב להיות מוכן כבר ביום שישי בשביל שלא נצטרך לבשל בשבת. לכן חשוב לוודא שמדובר במנות שאפשר לשמור 24 שעות מבלי שייהרסו. אפשר להשתמש כמובן בתנור שעובד עם שעון שבת ואם מדובר באוכל קר, אז אפשר לאחסן אותו במקרר או באמצעים אחרים לשם כך. 

עלינו גם לספק לאורחים שלנו כמויות שתייה מספיקות וכן סכו"ם, צלחות וכל שאר מוצרי המטבח הנדרשים.

תוכן עניינים

אולי יוכל לעניין אותך?