מדריך מיוחד: איך לבחור את כלי הבישול הטובים ביותר

כלי בישול הם הסו שף שלנו ועמם אנחנו יכולים להגיע לביצועים מרשימים ביצירת המנות.
במטבחה של חברת קייטרינג כלי המטבח הם גדולים יותר, כדי שיוכלו להכיל כמות רבה יותר של מרכיבים וליצור מנות נדיבות שיספיקו לאורחים שמגיעים לאירוע אליו הוזמן הקייטרינג.


איך בוחרים כלי בישול איכותיים, שמלווים בנאמנות הן את הבשלנים הפרטיים והן את חברות הקייטרינג לשמירה על רכיבי המזון ולהשגת תוצרים נהדרים?

חומר הגלם משחק תפקיד


נבחרת כלי הבישול כוללת כלים מחומרי גלם שונים בעלי חשיבות רבה מבחינת שמירה על טיב המנה, מניעת היצמדות האוכל לקרקעית ותחזוקה שוטפת.
ניתן למצוא כלי מטבח עשויים מאלומיניום שנחשב לחומר קשיח וקל לניקוי וגם בעל עמידות בפני שריטות וקל משקל יחסית או ברזל יצוק ששומר על חום בצורה אחידה אך נחשב לחומר מאסיבי וכבד יחסית. בכלי מטבח ניתן למצוא כלים גם מנירוסטה שהינה בעלות תוחלת חיים ארוכה ועמידות בפני קורוזיה וחלודה.
היום אפשר למצוא כלים בעלי ציפוי נון סטיק שתפקידו למנוע את הידבקות האוכל לכלי.


מבחינת מכסה כאשר מדובר בסיר, קיימים מכסים ממתכת אלומיניום או מזכוכית שמאפשרת לעקוב אחר התקדמות הבישול מבלי להרים את המכסה.
בכל מקרה, חשוב לוודא שהכלים הנבחרים מיוצרים ללא PFOA, עופרת או קדמיום כדי שלא ישתחררו רעלים במהלך הבישול ולוודא שחומרי הכלים אינם מזיקים במגע עם מזון. 

שאלה של גודל ומשקל


הגודל של הכלי אף הוא בעל משמעות במיוחד לפי תכולת המזון שרוצים לבשל כשלעיתים נרצה סיר קטן לארוחה קטנה או סיר גדול לארוחה רבת משתתפים. מבנה הכלי מהותי ולרוב נבחר בהתאם לסוג ואופי המנה.
כדאי להתייחס גם לשכבות מהן מורכב הכלי כמו למשל, מצויד בתחתית אינדוקציה שמסייעת לפיזור חום בצורה אחידה וכן גימור איכותי עמיד לאורך זמן. המבנה משתנה במיוחד במחבתות למשל אם משווים מחבת סטנדרטית למחבת פסים לגריל – פלאנצ'ה בה הפסים למעשה מאפשרים לשומן לזרום מהאוכל המתבשל כך שהמנה לא מתבשלת במיץ של עצמה ומדובר במחבת שנחשבת גם ללהיט למי שמעדיף בישול בריא יותר.
כדאי לבחון מה גודל הסיר או המחבת ומה משקלם ולהתייחס במיוחד בכלים מאסיביים וגדולים לנושא הידית לאחיזה נוחה שלא תחליק מהיד. ישנן ידיות מתכת וידיות עץ כולל ציפוי סיליקון ייחודי לאחיזה ארגונומית וידיות חסינות בפני חום.
לעיתים מדובר בידיות סיליקון שניתנות לשליפה בעת הצורך. שימו לב שככל שהסירים יותר כבדים יש לקחת בחשבון שכך הם יותר עמידים בפני זעזועים וטלטלות וכן עיוותים.
יש לוודא שהכלים מתאימים לסוג הכיריים שיש ברשותכם כמו אינדוקציה, גז, חשמלי ואם משתמשים בהם בתנור באילו טמפרטורות קיצון הם יכולים לעמוד.
כדאי לבדוק אם ניתן לנקות במדיח כלים וכיצד מומלץ לשמור על הכלי ואם הכלי מגיע עם אחריות יצרן ולכמה זמן היא תקפה.

לחתוך בצורה מקצועית


הסכין הוא אחד מהכלים השימושיים ביותר במטבח לחיתוך בשר וקיצוץ ירקות. קיימים סכינים מסוגים שונים שיכולים לשרת אתכם בעת הפעילות במטבח ויש לשים לב שהסכין בעלת מבנה חריצים למניעת הידבקות המזון לסכין, שהיא עשויה ממתכת שיכולה להתמודד עם מגוון חומרי גלם אך בעלת הגמישות הנדרשת לביצועים וכן מגנה מפני שבר.
מומלץ לבחור סכין בעל ידיות אנטי בקטריאלית המכילה חומר ייחודי למניעת התפתחותם של בקטריות ולוודא שהאחיזה בסכין נוחה גם לפעולות ארוכות. 

בבואכם לרכוש כלי בישול חשוב לבחור כלים של מותג מוביל במקום שמתמחה בתחום וכאשר מדובר בכלים לקייטרינג תהיו בטוחים שהכלים גדולים ועמידים במיוחד ובטוחים לשימוש עם מזון. 

תוכן עניינים

אולי יוכל לעניין אותך?