6 טיפים לבריאות טובה יותר

כל אחד ואחת מאיתנו, רוצה לחיות חיים בריאים. אנחנו יודעים שאם נצליח לנהל אורח חיים בריא, אז לא נצטרך להתמודד עם מחלות  ובעיות רפואיות שונות, נוכל להאריך ימים ולנצל טוב יותר את הזמן שלנו בחיים, וכן נהנה מאיכות טובה יותר. 

השאלה היא, כיצד אפשר לנהל אורח חיים בריא. מה נדרש מאיתנו לעשות ובאיזו תדירות, בשביל שנוכל להרגיש את ההשפעות של אורח חיים כזה. באופן טבעי, מדובר על תהליך ממושך, תהליך עקבי שאנחנו צריכים לנהל אותו באופן רצוף וללא הפסקות. 

במאמר זה נציג 6 טיפים כיצד אפשר לנהל אורח חיים בריא יותר. זאת אומרת, על מה והיכן אנחנו צריכים לשים דגש, בשביל שהחיים שלנו יתנהל בצורה נכונה מבחינה בריאותית. חשוב לזכור, הרבה פעמים אנשים נוטים להאמין שאם הם ייעשו דיאטה קיצונית או ינסו דברים משמעותיים שונים, זה יגרום להם להרגיש בריאים יותר.

הבעיה היא, שאם הם בוחרים לבצע פעולות מסוימות באופן קיצוני, זה בהחלט יכול להשפיע בצורה הפוכה. לכן חשוב לשים לב, מה עושים, באיזה מינון ובאיזו צורה. 

לפני שמתחילים, על איזה דברים צריך לשים לב? 

לפני שמתחילים לנהל אורח חיים בריא או בריא יותר ממה שהיינו רגילים עד עכשיו, יש דברים מסוימים שחשוב לשים לב אליהם. 

נקודה ראשונה, התוכנית שלנו צריכה להיות מותאמת לגיל שלנו, היסטוריה רפואית, מבנה הגוף שלנו ולפרמטרים אחרים שיכולים להשפיע עלינו ועל אופי התפקוד שלנו. 

נקודה שנייה, אנחנו חייבים לבצע דברים שנוכל לעמוד בהם לאורך זמן. אין היגיון לבחור בפעולות, שאחרי זמן קצר לא נוכל לעמוד בהם בפועל. 

נקודה שלישית, אנחנו צריכים לבחור תהליך שבאמת יספק לנו תועלת. לכן, רצוי גם לבחור תהליך שנוכל למדוד אותו או לפחות לבחון לאורך זמן בכלים מדידים. 

טיפים איך לחיות חיים בריאים

טיפ ראשון – בדיקות רפואיות תקופתיות 

על מנת שנוכל לחיות בריאים יותר, עלינו לדעת מה המצב שלנו מבחינה בריאותית. לכן חשוב שנקפיד לבצע בדיקות רפואיות. בין מדובר בבדיקות דם ובין מדובר בבדיקות אחרות, אלו יכולות לגלות לנו מה מצבנו מחד והאם אנחנו מתמודדים עם מצבים שלא היינו מודעים אליהן. 

חשוב לומר, מעבר לזה שאנחנו צריכים לעבור בדיקות תקופתיות, רצוי מאוד גם ללמוד על הנושא, בשביל לדעת מה עומד מאחוריהן ומה מלמדות אותנו התוצאות. יחד עם זאת, מוטב לא להיכנס ללחץ מיותר בנושא. 

טיפ שני – תזונה בריאה ונכונה

הטיפ החשוב ביותר אולי בהיבט של אורח חיים בריא, הוא לאכול נכון ובריא. זאת אומרת, לאכול הרבה מאוד ירקות, לאכול תפריט שכולל חלבונים ופחמימות איכותיות, לא לאכול הרבה מוצרים עם סוכר ונתרן, להקפיד על אוכל טבעי ולא תעשייתי וכן לאכול במידה, במינון נכון. 

על מנת לייצר תפריט אוכל בריא, אפשר לפנות אל גורמי מקצוע שיוכלו לעזור בעניין. הם ילמדו מה אנחנו צריכים ובהתאם נוכל ליהנות מתפריט מותאם ספציפית עבורנו. 

טיפ שלישי – פעילות גופנית

אי אפשר לחיות חיים בריאים בלי לעשות ספורט. אנחנו יכולים לבחור בין פעילויות כגון, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, הליכה, ספורט קבוצתי ועוד. חשוב להקפיד על 2-3 ימים בשבוע, חשוב להקפיד על פעילת שמותאמת לגיל שלנו וכן למבנה הגוף שלנו. ,

טיפ רביעי – הפחתת לחצים נפשיים

לחיות חיים בריאים אומר בהכרח, התייחסות לנפש ולא רק לגוף. לכן אנחנו צריכים להקפיד על הפחתת לחצים ומתחים ככל שניתן. אנחנו יכולים להשתמש בשיטות שונות, כמו יוגה, מדיטציות, תחביבים או כל דבר אחר שיאפשר לנו להרגיש פחות לחוצים ומתוחים. 

טיפ חמישי – שינה טובה

לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל בשביל לחיות חיים בריאים צריך גם לישון טוב. זה אומר לפחות 6 שעות בלילה, רצוי אפילו 8, וחשוב לישון רצוף ובשעות קבועות. ההמלצה אגב, לישון בלילה ולא הפוך, כלומר לא לישון ביום ולנהל סדר יום רגיל ביום. 

טיפ שישי – לעשות דברים שאוהבים

זה יישמע מוזר, אך בסופו של דבר אם עושים דברים שאוהבים, הנפש מרגישה בריאה יותר, זה מאפשר גם לגוף להרגיש טוב יותר. יותר מזה, רוצים להרגיש טוב יותר. לכן חשוב להקפיד על תחביבים ודברים אחרים שיכולים לעשות לנו טוב. 

תוכן עניינים

אולי יוכל לעניין אותך?